Bizden Haberler
Fronius Türkiyede Güneş Enerjisi Alanında Bir İlki Gerçekleştirdi

Fronius ailesi, Türkiye’nin ilklityum iyon batarya özelliğine sahip hibrit sistemini devreye almanın gururunu yaşıyor.

Müşterileri Ekrem Şişik’in, Mersin ilinin Mut ilçesinde bulunan evinde, Fronius’un hibrit sistemi olan Fronius Enerji Paketi kullanıldı. Ekrem Bey ve ailesi, Fronius Enerji Paketi’nin yüksek performanslı lityum iyon teknolojisindeki üç fazlı acil güç kaynağı sayesinde artık, elektrik kesildiğinde bile elektrik kullanmaya devam edebilecek.

Fronius Enerji Paketi’nin kalbi olan Fronius Symo Hybrid ile tanışarak siz de daha yeşil bir dünya için ilk adımınızı atabilirsiniz.

3.0 ila 5.0 kW arasındaki güç kategorileriyle, üç fazlı inverter, güneş enerji sisteminin fazla olan enerjisini, geçici olarak Fronius Depolama Sisteminde depolanmasını sağlar. Böylece kişisel iç tüketim oranınızı %30’dan %60’a kadar çıkartabilir. Esnek bir yapıya sahip olan bu sistemde; eş zamanlı AC ve DC bağlantı imkanı, sonradan eklenebilen acil durum modu ve farklı güçte depolama sistemleri de mevcut.

Yüksek sistem verimliliğine sahip bu sistem, dahili WLAN ve Ethernet imkanı, çok yönlü enerji teknolojisi ve kullanıcı dostu arayüzü ile güneş enerji sisteminizi rahatça kontrol edebilmenizi sağlıyor. Fronius & Sony LiFePo4 pil sisteminin sahip olduğu yüksek verimlilik ve güvenlik eviniz için vazgeçilmez bir standarttır.

%100 yenilenebilir enerji kaynakları ile beslenen bir dünya için çıktıkları bu yolda 25.yılını tamamlayan Fronius, ‘’24 Saat Güneş’’ zincirine Şişik ailesini de kattıkları için çok mutluluar.

Fronius ailes, Fronius Enerji Paketi’nin kurulumunu gerçekleştiren Fronius Servis Partneri Özbek Doğalgaz ekibine ve Veli Özbek’e emekleri için teşekkür ediyor.